Оздоблення та матеріали

Основний матеріал – дерево у будь-яких його варіаціях. Рідше використовується натуральний камінь, необроблена світла цегла, кераміка. Скло, хром та пластик практично не зустрічаються.

Інтер’єр у стилі прованс може нагадувати класику. Використовується деревина цінних порід, округлі меблі, симетрична розстановка. Це два-три кольори з коричневим або теракотовим в основі. Традиційний прованс легший і світліший. Він допускає плетені меблі та аксесуари, декоративні кошики та затишні подушки, квіткові композиції у витончених вазах та домашні рослини в керамічних горщиках.

Стать
Прованс тяжіє до природних фактур. Оздоблення підлоги традиційно дерев’яне. Добре виглядає вибілена деревина або необроблена груба дошка. Підійде набірний паркет. Якщо бюджет обмежений, варто придивитися до ламінату. Сучасні імітації дерева майже не поступаються йому за виглядом та якістю, зате набагато доступнішими. А для зони відпочинку підійде затишний килим кремового чи кавового відтінку.

Стіни
Стіни найчастіше вкриті фарбою. Це світлі та теплі відтінки білого, кремового та бежевого, ніжні пастельні тони. Використовується декоративна штукатурка із делікатною фактурою. Папір шпалери використовуються рідше. Зазвичай, це шпалери з квітковим або рослинним візерунком. Вони підходять до створення акцентної стіни. Добре, якщо їхній орнамент перегукується з текстилем.

Світле тло розбавляється керамічними прикрасами, фотографіями, картинами та дзеркалами у витончених або, навпаки, грубих рамах.

Стеля
Стеля в провансі – класичний, білий оштукатурений. Якщо дозволяє планування та висота, встановлюються грубі дерев’яні балки. Якщо ж приміщення невелике, стеля має бути природним продовженням стін. Тоді він виглядає вищим, а на його нейтральному тлі ще цікавіше виглядає ефектна люстра.