Кухня в сільському стилі.

Кухня у сільському стилі не рідкість навіть у міських квартирах. Простота та затишок, сільська естетика та національні традиції — все це подвійно привабливе для мешканців мегаполісів та промислових центрів, які хочуть відпочити від міської суєти та індустріальних краєвидів.

Сільська естетика
Найпоширеніший серед сільських стилів це кантрі. Його популярність настільки велика, що він уже сам став ім’ям загальним. І це не дивно. Якщо говорити суворо, то спочатку назвали стиль музики білих переселенців Північної Америки. А оскільки там не було чітко вираженої національної монокультури, то до нього увійшли традиції різних народів Європи (і зовсім небагато від афроамериканців).

Так само і стиль інтер’єру — подібний до сплаву з дизайну сільського будинку Англії або Центральної Європи, стилів провансу, середземноморського, рустикального тощо. можна порівняти з міжнародною сім’єю. Саме він у себе увібрав те спільне, що притаманне всім сільським стилям:
· Переважання натуральних оздоблювальних матеріалів;
· підкреслена простота форм та деяка шорсткість поверхонь;
· Приглушена палітра з переважанням світлих тонів;
· Меблі з натурального дерева;
· кухонний текстиль, фіранки та штори з натуральних тканин;
· посуд та аксесуари з кераміки, тонкої (порцеляни, фаянсу, майоліки) та грубої (гончарної);
· металевий посуд для приготування.

Якими є основні елементи інтер’єру сільської кухні?
Оздоблення кухні
Стеля. Якщо будинок цегляний (або кам’яний), то оштукатурена і побілена стеля притаманна всім сільським стилям. Він може бути чисто білим або перетинатися дерев’яними балками – це залежить від конструкції перекриття та конкретного стильового спрямування. Також доречна дерев’яна підшивна стеля, причому і для дерев’яного будинку, і для кам’яного з оштукатуреними та вибіленими стінами.
У сучасній інтерпретації замість побілки застосовують водоемульсійну фарбу, а замість дошки дерев’яну вагонку. Часто замість дерев’яних стельових балок використовують їх імітацію полімеру, і це один з нечисленних випадків, коли натуральні матеріали поступаються більш сучасним і дешевим технологіям.

Стіни. Якщо вони оштукатурені під фарбування, то вибір тут досить великий. Для середземноморського стилю найкращий білий колір. Для любителів провансу можна вибрати щось із пастельних відтінків – це можуть бути холодний блакитний, теплий кремовий (або колір топленого молока), м’який оливковий. Для англійського сільського стилю вибирають темніші кольори: коричневі або червоні. Але і французький та англійський сільський стиль допускають використання на кухні шпалер, у першому випадку світлих, у другому темніших відтінків, але бажано з квітковим або рослинним візерунком. Для стін кухні дерев’яного будинку матеріали однозначніші – вагонка (крім кухонного фартуха).

Кухонний фартух роблять із керамічної плитки, монохромної чи кольорової — залежить від загального напрямку. Для інтер’єрів із високою декоративністю використовують кахлі.

Стать. Три варіанти покриття для підлоги: дерев’яні підлоги, плитка та їх комбінація. Плитка для підлоги повинна імітувати фактуру натурального каменю (або бути зроблена з нього). Дерев’яна підлога кухні в стилі кантрі використовують великі форми: підлогова, інженерна або масивна дошка. Ніякого паркету чи ламінату. Причому бажано, щоб поверхня дошки була брашована та вибілена (останнє не відноситься до англійського сільського стилю).

Меблі повинні справляти враження «ручної роботи» або бути хоча б штучно зістареними з нальотом старовини та довгого користування. Бажано явно виражений дерев’яний масив, але можна скористатися гарнітуром із сучасного шпонованого або пофарбованого МДФ. Колір і фактура меблів залежить від дизайнерських рішень – від підкреслено природної фактури до пофарбованих або емальованих фасадів (тим більше, що обидві технології забарвлення мають у своєму асортименті ефекти патування або кракелюру).

Нижній ряд корпусних меблів зазвичай має глухі фасади. Верхній ряд використовує або глухі фасади, або з мінімальним склінням. Також часто в ході відкриті полиці, на яких можна «вигідно» розставити посуд та аксесуари у сільському стилі.

Техніка. Хоча саме кантрі наймолодший сільський стиль інтер’єру (прованс або середземноморський – набагато старший), але й він належить до старомодних. Тому плита має бути в стилі ретро, ​​а холодильник, і тим більше сучасну кухонну техніку: печі НВЧ, посудомийні машини, кухонні комбайни тощо, краще сховати за меблевими фасадами.